zadajpytanie


o firmie

poznaj naszą historię

Domofood jest rodzinną firmą cateringową prowadzoną przez małżeństwo Lidię i Jarosława Kowalczyk.

W 2010 roku, kiedy rozpoczynaliśmy budowę naszego domu na obrzeżach Gdańska wpadł nam do głowy pomysł, aby część domu przeznaczyć na catering. Tej branży nie wybraliśmy przypadkowo...

Jarek jest kucharzem z wykształcenia, doświadczenia i pasji.

Zaraz po ukończeniu Technikum Gastronomicznego w Gdańsku wyjechał za granicę. Swoją przygodę z kuchnią rozpoczął od pracy na statkach pasażerskich Scylla Tours jako pomocnik kucharza.

Asystując szefom kuchni zdobywał doświadczenie, które wprowadzało go coraz głębiej w fascynujący świat kuchni. Podczas przerwy między kolejnymi kontraktami poznał swoją przyszłą żonę, czyli mnie.

Postanowiliśmy razem wyjechać do Islandii.

Jarek rozwijał dalej swoje zainteresowania pracując jako sous chef w kolejnych restauracjach b5, Lindin, Vegamot, Austur steikhus, natomiast ja zajęłam się obsługą gości w restauracji. Dawało mi to wiele satysfakcji.

Mogłam poznawać przeróżnych ludzi, opanować technikę serwowania win, dobierania win do potraw oraz przyrządzania koktajli za barem. W celu uporządkowania zdobytej wiedzy ukończyłam kurs sommelierski i barmański. Okazało się, że praca blisko ludzi jest tym co naprawdę lubię robić.

Po prawie 5 latach pracy w Islandii chcieliśmy spróbować czegoś nowego

Otrzymaliśmy ofertę pracy w Bekkjarvik Gjestgiveri w Norwegii. Bekkjarvik Gjestgiveri jest prowadzone od lat przez rodzine Johannessen. Kuchnią zarządza już kolejne pokolenie- bracia Arnt i Orjan.

Jarek wspólnie z nimi tworzył menu dla gości a`la carte, zajmował się przygotowaniem wesel, komuń oraz imprez rodzinnych. Orjan Johannessen w 2015 roku otrzymał tytuł najlepszego kucharza na świecie wygrywając najbardziej renomowany konkurs w branży gastronomicznej Bocuse d`Or. Pracowaliśmy z najlepszymi.

Po prawie 10 latach intensywnej pracy, Jarek w kuchni, ja wśród gości
jesteśmy gotowi zaoferować usługi cateringowe domofood
na wysoce profesjonalnym poziomie.Telefon:

733 566 661

email:

kontakt@domofood.pl